Opakowania klapowe:

Opakowania klapowe fachowo oznaczone nr katalogowym FEFCO 0201, to najbardziej popularny sposób opakowania i zabezpieczenia produktu w czasie transportu i przechowywania, atutem tej formy opakowań są niskie koszty wyprodukowania bez kosztów dodatkowych czyli niska cena, dodatkowo nie ma ograniczeń w doborze rozmiarów i ilościach. Doskonale sprawdzają się jako jednostkowe i zbiorcze pudełka oraz po zadrukowaniu są estetyczne i przyjmują funkcję reklamową.

Istnieje kilka odmian opakowań klapowych (zbudowanych na tej samej bazie) np. z klapami które tworzą podwójne dno. Podstawą rozmowy są ich wymiary wewnętrzne gdzie bardzo ważną rolę odgrywa kolejność podawanych wymiarów, która wygląda następująco: L-długość x B-szerokość x H-wysokość, długość i szerokość to podstawa kartonu czyli dno i zamknięcie górne tz. „klapy”  w takim przypadku długość jest zawsze większa od szerokości, natomiast wysokość opakowania to wielkość mówiąca gdzie (na którym boku) ma być otwierane opakowanie.

Można to zobaczyć na rysunkach w katalogu FEFCO

Opakowania fasonowe:

Ta gama opakowań jest nazywana opakowaniami z wykrojnika, co wzięło się z potrzeby wykonywania wykrojników czyli „matryc” dzięki którym wycinamy te opakowania. Ich wzornictwo oraz rodzaje znaleźć można w katalogu FEFCO. Proponują dużo ciekawszy i o wiele bardziej skomplikowany wzór. Ułatwiają np. szybkość pakowania lub lepszy, łatwiejszy sposób zamykania. Jednak nie cieszą się tak dużą popularnością jak opakowania klapowe, związane jest to z ceną która z reguły jest wyższa od pudełka klapowego a ponadto występują tu koszty dodatkowe związane z wykrojnikami.

Opakowania kombinowane:

To segment opakowań których projekty nie wymagają inwestycji w wykrojniki czyli nie ma kosztów dodatkowych, są opracowywane na skutek specjalnych wymagań klientów, np. opakowania przewlekane, wsuwane, zawijane.

 

Akcesoria do opakowań i akcesoria zabezpieczające:

Wszystko co ułatwia i zabezpiecza produkty ukryte w opakowaniu np. wypełniacze,

obwoluty, kratownice, opaski, przekładki, tacki, narożniki, czapeczki,

 

Druga część to akcesoria pomagające w zapakowaniu produktu np. taśmy klejące pakowe, folia stretch, taśma polipropylenowa, rękawiczki zabezpieczające.

Wszystkie opisywane produkty oczywiście oferujemy naszym klientom co znacznie ułatwia współpracę oraz oszczędza czas.